Silva je treći igrač s dva gola protiv Reala u polufinalu LP-a. Evo tko su ostali

BERNARDO SILVA postigao je dva pogotka Manchester Cityja u prvom poluvremenu uzvratne utakmice protiv Real Madrida. City je do kraja došao do 4:0 te izborio finale Lige prvaka u kojem će igrati protiv Intera. Portugalac je tako postao treći nogometaš koji je Realu u polufinalu Lige prvaka zabio dva ili više gola. Prvi je bio Lionel Messi 2011., a drugi Robert Lewandowski 2013. godine.

Momčad trenera Pepa Guardiole dominirala je u prvih 45 minuta te je mogla na odmor otići i s većom prednošću, no u tome ju je zaustavio madridski golman Thibaut Courtois. Silva je prvi gol zabio u 23. minuti nakon asistencije Kevina De Bruynea, dok je drugi postigao glavom u 37. nakon odbijanca.

Manuel Akanji povećao je na 3:0 u 76. minuti nakon slobodnog udarca De Bruynea, dok je konačnih 4:0 postavio Julian Alvarez u prvoj minuti sudačke nadoknade. Podsjetimo, prva utakmica na Santiagu Bernabeuu završila je 1:1. Golove su tada zabili Vinicius Junior u 36. i Kevin De Bruyne u 67. minuti.