SERIE A

SPAL - JUVENTUS 1:2 Ronaldo golom proslavio 1000. utakmicu u karijeri

JUVENTUS je u 25. kolu Serie A pobijedio SPAL u gostima 2:1 i do sutra pobjegao Laziju na četiri, a Interu na šest bodova prednosti.

Juve je poveo u 39. minuti golom Cristiana Ronalda koji je tako proslavio 1000. utakmicu u seniorskoj karijeri. Veliki Portugalac pratio je akciju Cuadrada i rutinski njegov ubačaj zakucao u gol za 1:0. Na 2:0 povisio je Ramsey u 60. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Petagna devet minuta kasnije.

Bila je to 11. uzastopna utakmica u Serie A u kojoj je zabio gol, a ukupno ih je u prvenstvu zabio 21. Vodeći strijelac lige je i dalje Ciro Immobile s pet golova više.

U nevjerojatnih 1000 utakmica u karijeri Ronaldo je zabio ukupno 725 golova, od čega čak 99 za reprezentaciju u čijem dresu je odigrao 164 susreta.