Srpski tenisač gubio 6:3, 5:1 i na kraju uspio pobijediti

SRPSKI tenisač Laslo Đere pobijedio je u jednom od najluđih teniskih mečeva posljednjih godina. U kvalifikacijama za ATP turnir u Baselu bio je nakon tri seta bolji od Jeromea Kyma, 428. tenisača svijeta. Meč se oduljio na tri sata, iako je Đere bio veliki favorit. Kym je imao vodstvo od 6:3, 51. te mu je samo jedan gem trebao da napravi senzaciju.

No onda je Đere proigrao te uspio u drugom setu pobijediti 7:6 te u trećem zaključiti meč sa 6:4. Kym, inače, ima tek 19 godina, no već se u nekoliko navrata iskazao kao dostojan protivnik u mečevima protiv tenisača iz top 100 na ATP ljestvici. Također, Đere u posljednje vrijeme nije u najboljoj formi. U zadnjih osam mečeva 78. tenisač svijeta upisao je četiri pobjede i četiri poraza.