Union Olimpija osvojila 15. naslov prvaka Slovenije

KOŠARKAŠI ljubljanske Union Olimpije pobijedili su na svom parketu Helios iz Domžala 69:58 u trećoj finalnoj utakmici doigravanja slovenskog prvenstva, te su s 3:0 u pobjedama osigurali 15. naslov državnog prvaka.

Union Olimpija je već nakon prvog poluvremena i prednosti od 17 koševa razlike (42:25) mogla početi hladiti šampanjac. U nastavku su ''zmajčeki'' rutinski priveli utakmicu kraju i obranili naslov prvaka.

Najefikasnjiji u Olimpiji bio je Jasmin Hukič, dok je Damjan Rudež postigao 10 poena. Gostima iz Domžala nije pomoglo 20 koševa Alvina Snowa.

Union Olimpija samo tri puta u povijesti slovenskih prvenstava nije bila prvak. Primat Ljubljančana prekidala je Krka u sezonama 1999/2000. i 2002/2003., odnosno baš momčad Heliosa prije dvije godine.