Ministrica: Pula je test vjerodostojnosti suradnje SDP-a i Možemo
POTPREDSJEDNICA istarskog HDZ-a i ministrica zdravstva Irena Hrstić izjavila je da je Pula pravo mjesto za provjeru koliko je vjerodostojna suradnja koju SDP i Možemo ovih dana predstavljaju građanima Hrvatske, jer građani Pule dosad nisu gledali suradnju, već sukobe.
"Posebno je zanimljivo da danas o zajedništvu govore ljudi čije su organizacije godinama vodile političke ratove u Puli. Ako SDP i Možemo ne mogu zajedno funkcionirati u Puli, zašto bi građani vjerovali da mogu funkcionirati u Hrvatskoj?", rekla je Hrstić.
"Oko svake bitne teme nisu postigli suglasje"
Podsjetila je na sukobe oko investicije u hotel Valkane, nesuglasja oko INK-a i Pula Film Festivala, kadroviranja u gradu i brojnih investicija. "Oko svake bitne teme koja je važna za grad nije postignuto suglasje dvaju aktera na ljevici", ustvrdila je.
"Pula je pilot-projekt njihove suradnje već godinama i ona ne uspijeva. Dobro se sjećamo razdoblja kada je Peđa Grbin sa SDP-om tražio odlazak Dušice Radojčić s mjesta predsjednice Gradskog vijeća", kaže Hrstić.
"Građani imaju pravo znati da se iza zajedničkih fotografija, konferencija i slogana skriva politički odnos koji je u Puli godinama obilježen sukobima, nepovjerenjem i nesuradnjom. Upravo iz tog razloga Pula je test njihove vjerodostojnosti, jer kako će SDP i Možemo upravljati Hrvatskom ako ne mogu surađivati ni u Puli?", poručila je Hrstić.