Amanda Seyfried: Nakon smrti Charlieja Kirka morala sam unajmiti tjelohranitelja
GLUMICA Amanda Seyfried otkrila je da je morala angažirati tjelohranitelja nakon što se suočila s oštrim reakcijama zbog komentara o smrti desničarskog aktivista Charlieja Kirka. Kirk je ubijen tijekom događaja na sveučilišnom kampusu.
Kirk je u javnosti bio poznat po svojim stavovima o imigraciji, pravima žena, LGBTQ+ pravima, pobačaju i oružju. Jedna od njegovih kontroverznih izjava bila je da bi "nekoliko smrti od vatrenog oružja svake godine" bila "prihvatljiva cijena" za očuvanje Drugog amandmana američkog Ustava.
Nakon Kirkove smrti Seyfried, zvijezda filma Opasne djevojke, na društvenim je mrežama objavila: "Ne možete pozvati nasilje za stol i onda se čuditi kad počne jesti." Ubrzo je na Instagramu dodala i pojašnjenje: "Mogu biti bijesna zbog mizoginije i rasističke retorike, ALI ISTODOBNO se u potpunosti slažem da je ubojstvo Charlieja Kirka apsolutno uznemirujuće i za svaku osudu na svaki mogući način."
Žestoke reakcije i angažman tjelohranitelja
Glumica je kasnije otkrila da su reakcije na njezine objave bile toliko intenzivne da je morala angažirati privatno osiguranje. U razgovoru za British GQ osvrnula se na tu situaciju. "Želim da se moja djeca osjećaju sigurno dok izražavaju svoje mišljenje, sve dok time nikome ne nanose štetu", izjavila je.
"I onda se pitam: 'Što da radim? Što da kažem?' A onda se odjednom nađem s jebenim tjelohraniteljem na aerodromu i pomislim: 'Ovo je suludo'", rekla je Seyfried. Kritizirala je reakcije javnosti, dodavši: "Prvo, imam jebeno pravo reći kako se osjećam, a drugo, učiniti to na način koji nije nužno okrutan. Ali postoji pretjerana količina straha i mržnje, kao i poriv da se ljude napada i uništava. A ja sam iskusila tek mali dio toga."
"Neću se jebeno ispričati"
Unatoč negativnim reakcijama i mjerama koje je morala poduzeti kako bi zaštitila sebe i svoju obitelj, Seyfried je u intervjuu za Who What Wear odbila povući svoje izjave. "Neću se jebeno ispričati za to", poručila je. "Ono što sam rekla bilo je itekako utemeljeno na činjenicama i, naravno, imam pravo na svoje mišljenje."
Govorila je i o objavi kojom je naknadno pojasnila svoj stav. "Hvala Bogu na Instagramu. Uspjela sam malo razjasniti stvari, a cilj je bio ponovno preuzeti vlastiti glas jer sam osjećala da mi je oduzet i izvučen iz konteksta - što ljudi, naravno, rade", zaključila je glumica.