Deutsche Telekom i Ericsson u Njemačkoj uvode 5G radijsku mrežu
ERICSSON i Deutsche Telekom (DT) sklopili su sporazum o uvođenju 5G radijske pristupne mreže (RAN) širom Njemačke, priopćile su kompanije.
Prema uvjetima sporazuma, tijekom sljedećih nekoliko godina bazne će se stanice nadograđivati prema tehnološkom standardu 5G, uz korištenje Ericssonovih proizvoda i rješenja iz portfelja radiosustava.
Primjena nagrađenog rješenja
Ugovor o uvođenju 5G-a slijedi nakon sporazuma vezanog uz uvođenje višestruke 5G radijske pristupne mreže te predstavlja novi korak u uspješnoj zajedničkoj modernizaciji DT-ovih radijskih mreža 2G, 3G i 4G, kaže se u priopćenju dviju kompanija.
Kompanije su također istaknule će se primijeniti Ericssonovo nagrađeno rješenje Spectrum Sharinga, koje će DT-u omogućiti dinamično upravljanje 4G i 5G prometom u mreži uz učinkovito korištenje postojećeg spektra i pritom povećati pokrivenost, performanse i mobilnost.
Osim na području javnih mobilnih mreža, dvije tvrtke blisko surađuju i u opremanju industrijskih kompanija privatnim mobilnim mrežama, takozvanim mrežama u kampusima. Nedavno su zajednički opremili pogone kompanija BMW i Osram.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
AI vam daje zbunjujuće odgovore? Ovih par promptova će vam stvarno pomoći u poslu
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Majstor zbog ovih popravaka lako uzme i do 100 eura. Rješenje često stoji par eura
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
AI vam daje zbunjujuće odgovore? Ovih par promptova će vam stvarno pomoći u poslu
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!