London i Washington razvijaju novo nuklearno oružje
VELIKA BRITANIJA pokušava razviti u tajnosti novo nuklearno oružje u suradnji sa Sjedinjenim Državama, piše "Sunday Times".
Radovi na izgradnji nove rakete pokrenuti su kada je britanski premijer Tony Blair ponovno izabran u svibnju 2005. godine, dodaje list pozivajući se na visoko rangirani britanski izvor koji je tražio da ostane neimenovan.
Vlada se upustila u takav projekt tvrdeći istovremeno kako nikakva odluka nije donesena o prirodi naprava koje trebaju ili ne zamijeniti sadašnju generaciju balističkih raketa Trident.
Istraživanja vezana za novo oružje u sjedištu Centra za atomsko oružje u Aldermastonu u Berkshireu bit će najnaprednija do sada, dok će se istovremeno voditi slična istraživanja u SAD-u, piše "Sunday Times".
Znanstvenici žele proizvesti novu nuklearnu raketu za odvraćanje napada s već postojećim elementima kako bi se izbjeglo kršenje sporazuma o zabrani nuklearnih pokusa, dodaje list.
Novo oružje bit će testirano u laboratoriju detonacijom.
Nuklearni projekt mogao bi šokirati neke članove Blairove vlade koji se protive bilo kakvoj zamjeni programa Trident te bi mogao predstavljati flagrantno kršenje sporazuma o ne-širenju nuklearnog oružja, dodaje "Sunday Times".
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
AI vam daje zbunjujuće odgovore? Ovih par promptova će vam stvarno pomoći u poslu
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Majstor zbog ovih popravaka lako uzme i do 100 eura. Rješenje često stoji par eura
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
AI vam daje zbunjujuće odgovore? Ovih par promptova će vam stvarno pomoći u poslu
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!