Šlag "Brzo&fino" ima Lurinu etiketu, a njemački je proizvod
ZADNJIH nekoliko godina potrošače se poziva da kupuju hrvatske proizvode kako bi pomogli hrvatsku proizvodnju i doprinjeli očuvanju radnih mjesta. Mnogi su poziv shvatili ozbiljno, no, što kada otkrijemo da nam pod hrvatske proizvode podvaljuju nešto što je proizvedeno u drugim zemljama. Razočarani građani otkrili da je Dukatova šlag pjena u spreju "Brzo&fino“ proizvedena u Njemačkoj.
Pažljivim potrošačima, koji su se požalili Dnevniku, nije promaklo kako na šlag pjeni “Brzo&fino” postoje dvije etikete. Gornja je, naravno, ona na kojoj piše "Brzo&fino, i na kojoj stoji da je to Dukatov proizvod. Na etiketi piše da se proizvod puni i proizvodi za Luru u Njemačkoj, u Hochwald Nahrungsmittel-Werke GmbH, i to po - Lurinoj recepturi.
Ispod etikete nalijepljene preko originalnog proizvoda Lura i njezina receptura nigdje se ne spominju.
Za razliku od kupaca, koji smatraju da su prevareni, u Luri ne misle tako. Objasnili su da je proizvodnja pojedinih proizvoda izvan vlastitih pogona motivirana malom proizvodnom serijom ili pak nepostojanjem vlastitih tehnoloških linija. Upravo se sporna šlag pjena proizvodi u malim serijama, pa je nabavka posebne linije i organizacija proizvodnje u vlastitom pogonu još uvijek neisplatva, pojašnjavaju u Luri.
Tako se proizvod iz linije BioAktiv LGG pakiran u bočice od 100 mililitara za sada puni u jednoj austrijskoj mljekari koja ima sve tehničke preduvjete za njihovu proizvodnju. U Luri ističu da se svi ostali proizvodi iz asortimana BioAktiva, kao i drugi njihovi mliječni proizvodi koji se pune u plastične boce od svježeg mlijeka, poput Yogsi jogurt drinkova, ab kulture i drugih, pune u Lurinoj tvornici u Zagrebu.
Istraživanje Dnevnika, koje je provedeno prošle godine, pokazalo je da se robne marke domaćih trgovačkih lanaca pa i neki prehrambeni artikli naših proizvođača koji su sudjelovali u akciji “Kupujmo hrvatsko” proizvode u Italiji, Njemačkoj, Srbiji i Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Poljskoj i Mađarskoj pa čak i u Bangkoku.
Nedavno provedeno istraživanje agencije GfK pokazalo je da je akciju HGK “Kupujmo hrvatsko” podupire 88 posto građana, dok se jedna trećina njih odlučila kupovati proizvode domaćeg porijekla.
Izvor fotografije:Dnevnik

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati