Hrvatska i Engleska u 22 sata u Dallasu igraju utakmicu prvog kola skupine L na Svjetskom prvenstvu.
U Hrvatskoj je sve u znaku navijačke euforije. U znak podrške Vatrenima vozači ZET-a danas su u "kockicama". Snimili smo vozača i vozačice kako su odjeveni u dresove te imaju navijačke rekvizite.
Pogledajte video:
Osim što su vozači u navijačkim outfitima, ZET je i putem displeja na tramvajskim stanicama poslao poruku hrvatskim reprezentativcima. "Sretno Vatreni", napisali su.
Organizirana gledanja
Po gradovima se organiziraju zajednička gledanja, pa je tako u Zagrebu na Trgu bana Jelačića postavljen veliki ekran preko kojeg će mnogi moći gledati prijenos. Osim na Trgu bana Jelačića, ekran je postavljen i na Cvjetnom trgu.
Uoči početka utakmice navijače na Trgu bana Jelačića zagrijat će Slavonia band. Nastup je najavljen za 17. lipnja u navijačkoj zoni na glavnom zagrebačkom trgu, a organizator programa je CFE Mi Hrvati.
Što kaže Dalić prije utakmice?
"Čeka nas teška utakmica. Početak SP-a, najteži mogući protivnik. Jako sam zadovoljan pripremama i volio bih kad bismo to prezentirali na najbolji mogući način. Znamo kvalitetu Engleske, napravili smo analizu, kao što i oni znaju nas.
Opasni su preko bokova, a imaju i najboljeg napadača na svijetu, Kanea, kojeg će biti teško zaustaviti. Pripremili smo se i na prekide. Očekujemo jednu dobru utakmicu i napravit ćemo sve da sutra dobro prođemo", rekao je, između ostalog, Dalić na konferenciji za medije.