Zbog kvara na sustavu stoje vlakovi diljem Njemačke

Ilustracija: EPA

Njemački nacionalni željeznički operater objavio je da je tijekom večeri obustavio promet vlakova diljem zemlje zbog problema u komunikacijskom sustavu.

U kratkom priopćenju na svojoj internetskoj stranici Deutsche Bahn naveo je da su svi vlakovi zaustavljeni na kolodvorima zbog kvara na digitalnom komunikacijskom sustavu GSM-R, koji se koristi za internu komunikaciju na željezničkoj mreži.

Za sada nema informacija o uzroku problema. "Naši tehničari intenzivno rade na otklanjanju kvara", poručili su iz Deutsche Bahna. Tvrtka nije navela koliko bi sanacija mogla trajati niti koliko je vlakova pogođeno prekidom prometa.

Njemački list Bild prenio je izjavu direktorice Deutsche Bahna Evelyn Palla, koja je kazala da je prioritet dovesti vlakove do kolodvora kako bi putnici mogli sigurno izaći. "Trenutačno pokušavamo dovesti vlakove do kolodvora kako bi se putnici mogli iskrcati. Nakon toga moramo otkloniti problem, čiji uzrok još ne znamo", navela je Palla.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.