Srbija zabila 119 poena Japanu u pripremnoj utakmici uoči OI

KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije večeras je u Beogradu pobijedila Japan rezultatom 119:100 u pretposljednjem pripremnom susretu pred odlazak na Olimpijske igre u Parizu. Srbija je puno bolje krenula u susret i povela je na početku 7:0. Nakon prvih 10 minuta Srbija je vodila 33:23, a sredinom druge četvrtine imala je i 16 poena prednosti. Ipak, dolazi do pada u igri i Japanci serijom dolaze na samo -4.

No, pitanje pobjednika je riješeno u trećoj četvrtini. Tih deset minuta Srbija je dobila rezultatom 32:18 i na ulazu u zadnju dionicu imala je +21 te je do kraja rutinski privela dvoboj kraju. Nikola Jokić je s 18 poena, osam skokova i sedam asistencija vodio Srbiju do pobjede, Filip Petrušev je dodao 17, a Bogdan Bogdanović je ubacio 15 poena uz osam asistencija. Na drugoj strani Rui Hachimura je ubacio 29 koševa.

Srbija posljednji pripremni susret igra sutra. To će im biti generalna proba, a protivnik je reprezentacija Grčke.