Košarkaši SAD-a deklasirali Srbiju na pripremama za Olimpijske igre

KOŠARKAŠKA reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država s uvjerljivih je 105:79 pobijedila Srbiju u pripremnoj utakmici odigranoj u Abu Dhabiju uoči Olimpijskih igara u Parizu. Unatoč dobrom početku, Srbi nisu uspjeli parirati iznimno jakoj momčadi SAD-a.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio neriješen (28:28), a na startu druge Srbija je uspjela i povesti šest razlike, ponajviše zahvaljujući sjajnom Nikoli Jokiću i raspoloženom Aleksi Avramoviću. Ipak, Amerikanci nakon toga kao da su ubacili u brzinu više te su serijom 19:5 završili prvo poluvrijeme i na predah otišli s ugodnih +14.

U drugom poluvremenu da je prednost postupno samo rasla, a u četvrtoj četvrtini je u dva navrata iznosila i rekordnih +31. Dodajmo da će se ove dvije momčadi susresti i na Olimpijskim igrama i to u prvoj utakmici u skupini u kojoj su još Portoriko te Južni Sudan.