Zekićevo Sarajevo na penale prošlo u drugo pretkolo Konferencijske lige

FK SARAJEVO, koje vodi Zoran Zekić, prošlo je u drugo pretkolo Konferencijske lige pobjedom protiv kazahstanskog Aktobea na penale. Sarajevo je imalo prednost od 1:0 iz prve utakmice i 25 tisuća navijača da im pomognu doći do prolaska u drugo pretkolo. Zekićeva je momčad bila bolja u prvom dijelu, no primila je gol u 41. minuti. Idris Umaev bio je strijelac za goste. No Giorgi Gugliashvili pogodio je za 1:1 u 57. minuti.

Novi šok za Sarajlije priredio je Adilkhan Tenzharikov u 75. minuti  i utakmica je otišla u produžetke. Jairo Jean pogodio je ponovo za goste, no uspjeli su izjednačiti domaćini preko Renana Oliveire. Miomir Đuričković dobio je drugi žuti karton u 106. minuti pa je Sarajevo do kraja produžetaka bilo s igračem manje.

Junak raspucavanja penala bio je golman Sarajeva Emil Rockov, koji je obranio dva udarca s bijele točke. Sarajevo u sljedećem pretkolu ide na Spartak iz Trnave, a prva se utakmica igra već za tjedan dana.